Iskolánk története

Iskolánk Rákoscsabán található, közel 260 gyermek „második otthona.” 1910–ben alapította Rákoscsaba önkormányzata.

Környezetünk hagyományai és elvárásai meghatározóak intézményünk nevelő-oktató munkájában, így kiemelten fontos, hogy gyermekeink számára biztosított legyen a családias, neveléscentrikus légkör, ugyanakkor korszerű, a felnőtt élet mindennapjaiban használható ismereteket oktassunk. Ezért kiemelt szerepet kap a magyar, a matematika és az angol nyelv oktatása, továbbá kiemelten fontos alapelv a szülőkkel együttműködő közös nevelés.

Tehetséges tanulóinknak alsó tagozaton, második osztálytól emeltszintű angol nyelvoktatást szervezünk.

Alapvető szolgáltatások:
 reggel fél 7-től ügyelet, napközis ellátás, menza, gyógytestnevelés, logopédia, fejlesztés, tehetséggondozás, mindennapos testnevelés valamint sport.

Szabadidős kínálatunk: tehetséggondozó (reál, humán) szakkörök; rajz szakkör; zenei előképző, hangszeres zene; énekkar; rendszeres színház és múzeum látogatás.